Kouzlo Ženských meditací...

24.08.2018

"Co je meditace? To slovo má tolik významů...ach jo..."

Pro mně má slovo meditace význam, že si odpočinu. Že najdu byť malou chvilku a zavřu oči nebo strávím dvě hodiny "mimo" a pak s daleko větší chutí a radosti dodělám co potřebuji nebo spokojeně přeložím na "potom". Meditace je stav bytí, kdy dělám co mně baví, když přestavuji nábytek nebo si natřu super vyživující masku na tvářičky :-) 

Po období rozporu, že mám sedět se zavřenýma očima a "nemyslet" (a já měla úplně jiné stavy jen ne klidnou mysl) a úplným vypnutím mysli při totálním úklidu všeho co mi přišlo pod ruce, jsem dospěla do stavu, že meditace je pro každého něco jiného, a že se nebudu trápit výčitkami, že nemedituji správně. 

Mohendžodáro učení mi přivedlo k objevu, že meditace je naprostá spokojenost a přijetí. Když cítím potřebu klidu, dopřeji si uklidňující, zpívající či laskavou meditaci. Když bych nejraději vylítla z kůže a rozsápala vše jak tygřice, má pro mně dostatek prostoru se vyjádřit. Tancem, třesem, bláznovstvím či úlevnými slzami. Dovoluje mi být tak jak se cítím a přijímat se ve své přirozenosti. 

Meditace je potřeba...

Když mám potřebu něco změnit, vyřešit, ulevit si, radovat se...je tu ONA...ta chvíle, kdy si to můžu dovolit.

Čím víc si dovolím v meditaci, tím svobodněji se mi žije.

Každé mé odsouzení, že tohle já přeci dělat nebudu, ať ze studu nebo že se to přece nedělá, mne dovedlo stejně na začátek mých nevyřešených a bezútěšných situací.

Ať už sama v koupelně, nebo ve společnosti kolikrát i 40. žen, jsem si v bezpečí ženského kruhu dovolila prožít své radosti, strachy, vypovídat se, vytřást a vyplakat....jen tak...bez vysvětlování, bez zábran, bez pochvaly.

Meditace po žensku jsou božííííí

Zamilovala jsem se do toho tak, že mohu dopřát i jiným ženám tuto příležitost. Objevovat, láskat, přijímat se, hrát si, plakat, vypovídat se dosytosti, vytancovat ze sebe i duši...a to vše v bezpečném prostředí. 

Nevěříte??? Zvu Vás...

Budete odsuzovat, chválit si, dopřávat si, stydět se, předvádět se...TO vše si můžete dovolit...

a dovolovat si pak i v běžném životě....je to celkem prima, objevit se :-)