Mohendžodáro a Corona klid i neklid..

19.06.2020

Kurz, který nebyl ukončen podle plánu...

Když docházkový kurz nabíral na síle a směru pro uzavření a dokončení, bylo nutné ho přerušit. Nový pocit z nové situace byl nečekaný a silný. Tohle se ještě nikdy nestalo, ještě nikdy jsem necítila takový zmatek v sobě, v okolí, ve vztazích. Bylo potřeba čekat... Trpělivost a pokora byly témata, které měli obrovskou sílu a konečně mohly rozkvétat. Nová situace žádala nový pohled.

Dny, které dovolili ženám z kruhu i mně samotné nahlédnout hlouběji do nitra. Čas, který jsme tolik žádaly, byl najednou k mání. Událo se hodně a hodně to otevřelo nový pohled na trávení času. Ženy a jejich nový pohled na sebe sama byl najednou viditelnější a hmatatelnější. Bylo potřeba to hned uvést do praxe...bez okolků a výmluv.

Když nastal čas, že jsme se mohly opět setkat a posdílet, co všechno nám tento čas přinesl, byly to velmi zajímavé vhledy a příběhy u kterých se oči zalévají slzami a srdce tluče jako zvon. Každá z nás se dostala za své meze, každá prožila svůj příběh velmi intenzivně. Byl na to ČAS...

Setkaly jsme se po dlouhém čase a společným rituálem jsme oslavily Mohendžodáro, které si každá postavila ve svém nitru v každodenním životě. Každá si postavila své pilíře jistoty, že je v pořádku a dokonalá přesně taková jaká je. Tančily jsme, rozdávaly dárky a těšily se z přítomnosti. Cesta, kterou jsme kráčely společně, byla velmi inspirativní a obohacující. Cítím velký vděk za ženy, které přicházejí, aby jsme společně kráčely cestou sebepoznání. Každá jsme ve svém srdci už navždy propojené silou ženské laskavosti.

Děkuji za vše... i tato situace měla své důvody... mému muži se narodili vnoučata, odešli blízké lidi a tak jako v Mohendžodáru i v životě jsou protiklady vždy blízko u sebe... v jednom kruhu

Tento kurz Cestou s Mohendžodárem asi nikdy nezapomenu... Rok 2020 je opravdu výjimečný.

S láskou Michaela