Setkání se zakladatelkou Mohendžodára Monikou

19.07.2020
Mohendžodáro spojuje...
Mohendžodáro spojuje...

Jedno z mých osudových setkání...

Už dávno jsem chtěla jít do centra Mohendžodára jako asistentka. Už dávno jsem o tom snila, ale čas, jako vždy, si vybere tu správnou chvíli. Nabídka, odezva, potvrzení...jedu...

Když jsem po příjezdu potkala své dávné spřízněné duše, krásné ženy, se kterými jsem já sama, kdysi před lety, procházela cestou, kterou nám Mohendžodáro otevíralo, netušila jsem, že se potkáme za těchto krásných okolností. Ach ty "náhody". Trochu nervozity, trochu šimrání v břiše, krásné a upřimné ženy... to byl začátek. Moje první asistence pro velkou skupinu žen byl dárek k narozeninám. 

Monika, která provází ženy již řadu let na jejich cestě byla pravdivá, plná živelnosti a s otevřeným srdcem. Ženy, které zrovna končily třetí ročník a objevovaly mužské aspekty v sobě, byly krásné, laskavé, podporující a především otevřené. Mohendžodáro otevírá ženské srdce, podporuje kreativitu a učí ženy, jak procítit sama sebe ve všech polohách životních událostí. Ásany mužských protikladů a celá atmosféra "po Coroně" byla živá. A taková byla i Monika. Její projev, její smích, její láska k tomu, co ženy vede do svého středu... napojená na celou skupinu, na jednotlivce, na prostor. Neskutečná energie, která strhne lavinu emocí, pročistí a zase vrátí zpět.

Setkání s "velkou matkou" Mohendžodára, s kněžkou žen, byla pro mně inspirující a naplněná ve všech směrech. Setkání srdcí, otevření nových sfér vnímání a moje první krůčky před velkou skupinou. Těším se, co život přinese, těším se, co odnáší a těším se svůj "malý" kruh žen, které se touží vydat se na cestu Mohendžodáro v jeho začátcích. 

Pořád mi v hlavě zní....MÁ TO SMYSL...ženy, probouzejme jedna druhou... v laskavosti, v bezpečném prostředí, ve víře, že i to temné je v pořádku...

Děkuji... s láskou Michaela