Laskavá krása

Kdo chce spatřit duhu, musí mít rád i déšť


Pár receptů a návodů, jak si udělat hezčí den či zbytek života. Recepty jsou vyzkoušené mnou a dalšími ženami, od kterých pochází. Zdroj jsou zkušenosti a čas lidí, kteří mají rádi zdraví. Jsou to doporučení, které je možné si dle svého uvážení či libosti měnit a poskytují inspiraci pro očistu těla zvenčí i zevnitř. Je důležité respektovat své potřeby, chutě a co je nejdůležitější - nejít proti svým pocitům...ale to ženy, jako jsi ty, už dávno víš...


Laskavá očista těla - 

detoxikace organizmu

Celková doba detoxikace trvá 3+2 dny

První třídenní část  se pije čerstvá šťáva z pomerančů a grepů + citrón. Za den se pije max. 4.litry směsi šťáv. 

Každý den se pije nová čerstvá směs.


Co potřebujeme pro směs na jeden den?

900g grepové šťávy - odpovídá přibližně 5 ks středně velkým grepům, 

900g pomerančové šťávy - odpovídá 9 ks středně velkým pomerančům 

200g citrónové šťávy- odpovídá přibližně 3 citrónům, pokud se povedou v bio kvalitě - super

2 litry destilované vody (destilovaná proto, aby střeva nedostávali opravdu nic navíc, žádné stopové prvky ani minerály obsažené ve vodě. Já kupuji 5l destilované vody v lékárně u nemocnice, kde ji mají k dostání. Dá se pořídit i v drogerii, ale pro mně je lékárna přijatelnější a hlavně má i velké balení)  


Doporučení

Doporučuji už den předem nastavit své mentální tělo na proces očišťování. Dopřejte si saunu, koupel, či lehkou meditaci na přípravu, že se bude dít něco pro fyzické tělo jiného. Naplánujte si méně činností, můžete být unavené a trochu zimomřivé. Buďte na sebe hodné a laskavé. Při bolestech hlavy, která může "nejezení" provázet, si dopřejte půl hodinky se zavřenýma očima. Vnímejte tělo, jeho projevy a nechte ho pracovat v odlehčeném režimu. Před začátkem očisty se ráno hned po probuzení "zeptejte" svého těla zda to zvládne. Když Vámi projede vlna natěšení a souhlasu, pusťte se do toho.

Postup

Ráno, po probuzení, si rozpusťte ve sklenici teplé převařené vody 1 vrchovatou lžičku jedlé sody a nalačno vypijte. Důvodem je vyloučení toxinů nacházejících se ve všech orgánech. Roztok působí na toxickou lymfu jako magnet na kovové piliny. Vše posbírá a nakonec se dostane do střev, kde se to následně vyloučí. Roztok jedlé sody pročišťuje, vyplavuje a odvodňuje organizmus. Aby se doplnil úbytek, pije se šťáva z citrusů a vody. Organizmus to krásně vstřebá. Po vypití sody se tepleji oblečte, předejděte tak ochlazení těla. Po 30 minutách začněte popíjet každou půl hodinu 100g šťávy. Takto pokračujte celý den. Ze zkušenosti vím, že hlad nemám, ale každá jsme jiná a tak pokud by to přece jen nešlo vydržet, dopřejte si pomeranč :-)

Druhý a třetí den dělejte totéž. 

Může se objevit pocení, tělo se čistí a i kůže vylučuje, Je to součást očisty. A taky již zmiňovaná bolest hlavy. Krom krátkého spánku, pokud jste doma, si můžete intenzivně masírovat ušní boltec. Potírejte jej silně placem a ukazováčkem zezdola nahoru a zpět, až bolest ustoupí. Taky pohyb na čerstvém vzduchu je boží. Můžou se objevit i slabé žaludeční nevolnosti, podle toho jak jsme zvyklé se stravovat. Postačí rozkousat šlupku z citrónu či pomeranče - vše důkladně umýt!

Každý večer před spaním si udělejte očišťovací bylinný odvar z kopřivy nebo heřmánku, nebo jaký máte svůj tip na čistící čaj a poděkujte si za zvládnutý den. Čaj pomůže tlustému střevu vyloučit vše usazené a vy budete krásně spinkat. O kousek lehčí a o kousek krásnější.

Druhá dvoudenní kůra se provádí pitím jablečno- mrkvové šťávy.

Budeme potřebovat:

900g mrkvové šťávy

900g jablečné šťávy

2 litry destilované vody

Šťávy se doporučuje dělat každý den čerstvé, nebo si zakoupit už hotové ale v bio kvalitě a 100% bez cukru a konzervantů.

Ke konci 5.dne si můžete dopřát dopoledne ovoce a odpoledne zeleninu (mimochodem toto doporučení je skvělé pro každodennost)

Z mé zkušenosti: 4.den k večeru si uvařím zeleninovou polévku (dýňovku) a jak už nemám chuť na ovoce, protože jsem "přejezená", tak si dopřávám teplou zeleninovou polévku. Pokračuji pak rýži a mrkví orestovanou na olivovém oleji s rozmarínem.

Je vhodné pokračovat s další etapou - odkyselení organizmu (o tom někdy jindy - po víc osobních zkušenostech)


Po ukončení kůry a očištění organizmu se nedoporučuje pokračovat ve stejném jídelníčku, kterým jsme si zanesly své tělíčko. Vyhýbejte se bílé mouce, bílému cukru, zavařeninám, sladkostem a konzervovaným potravinám. Takové všeobecné doporučení, které najdete na mnoha místech, kde se zabývají zdravou stravou. Nejlepší pomocník v tom, co je pro mé tělo vhodné, je na chvilku se zastavit, nadechnout a nechat procítit tělo, zda na to má opravdu chuť, či jen zajídám smutek nebo vztek. Někdy je lepší obejmout partnera či jinou blízkou osobu a zajídání nelásky se vytratí :-)


Přeji Vám krásné lehké dny
s láskou Michaela


 

Krása je pocit... jak se cítíš?